Sfintirea bisericii cu hramul ''Sf.Apostoli Petru si Pavel'' Crivaia-Tarcau

Viața parohiei Septembrie 9, 2012

In aceasta  frumoasa zi de 9.09.2012 am participat impreuna cu enoriasii parohiei noastre la sfintirea de catre IPS Teofan si IPS Nicolae de Plovdiv a  bisericii cu hramul ''Sfintii Apostoli Petru si Pavel '' Crivaia -Tarcau.Dupa oficierea slujbei de sfintire a bisericii s-a oficiat sf. liturghie alaturi de un numeros sobor de preoti.La sfarsitul sfintei liturghii multimea credinciosilor prezenti s-a bucurat de inaltatoarele cuvinte de invatatura rostite de cei doi ierarhi,  iar preotul paroh Claudiu Panaite a fost rasplatit pentru intreaga activitate desfasurata alaturi de enoriasii parohiei, cu distinctia ''iconom stravofor''. Ctitorilor si binefacatorilor li s-au inmanat diplome de vrednicie ,multumindu-li-se astfel pentru contributia adusa la ridicarea si infrumusetarea acestui sfant locas.